7 Harika Saç Bakım İpucu

tarafından
6
7 Harika Saç Bakım İpucu

Saç, kişinin bakış açısından önemli bir özelliktir. Her gün neredeyse her insan hangi saç stilini kullanacağını veya saçlarına nasıl bakacağını düşünüyor. Saç bakım yöntemleri, mükemmel bir görüntüye yol açan mükemmel bir saça sahip olmak için çok önemlidir. Sizinle her zaman işe yarayan bazı saç bakım sırlarını ve tavsiyelerini sizinle paylaşmaya çalışacağım.

Saç Bakım İpuçları

1. Her şeyden önce saçınızı sevmeniz gerekir. Onu sevmek zorundasın, çünkü seni iyi hissettiriyor, sana gerçek avantajlar veriyor. Ama inan bana, saçlarından nefret eden yüzlerce insan var. Ve bu iyi değil çünkü saçınızı sevmiyorsanız, muhtemelen ihmal edersiniz. Saçınızdan nefret etmemelisiniz, çünkü sokaktaki diğer insanlarda gördüğünüz gibi çok güzel bir saç türü olmasa da, gerçekten güzel görünmesi için birçok yol vardır.

2. Saçınızı olduğu gibi kabul edin. Ne tür bir saçın olduğu, ince, dalgalı, kıvırcık veya düz yapışmış olmanız farketmez, sadece kabul edin ve saygı gösterin. Kıvrılmışsa, düzeltmeye çalışmayın. Saç tipinizi değiştirmek için farklı zararlı kimyasallar ve yöntemler kullanmak onu neredeyse imha edecektir. Kıvrılmış saçlı bir kişi düzeltmek için çaresiz kalacaktır. Düz saçlı bir kişi kesinlikle kıvrılmış almak isteyecektir. Bu yüzden saçınızı en nazik şekilde değiştirmeye çalışın.

3. Saçınızı gurur ve tutarlılıkla koruyun. Uzunluğa ve stile bağlı olarak, uygun şekilde kırpılmasını sağlayın. Saçınızı kısa giyerseniz, stilinizi 3-4 haftada bir yenileyin. Saçlarınızı daha uzun süre büyütüyorsanız, yarık uçları çıkarmak için her 6-8 haftada bir kesilmesini sağlayın.

4. Saç stilleriniz için gerçek bir stilist seçin. Stiller saçınıza ve tüm talep ve ihtiyaçlarınıza saygı duymalıdır. Arkadaşlarınızın önerdiği stilistleri seçmeyi de deneyin.

5. Piyasada bulabileceğiniz en iyi saç bakım ürünlerine harcayabileceğiniz tüm para miktarını yatırım yapın.

6. Saçınız için sağlıklı olabilecek birçok aktivite yapmaya çalışın. Saçlar vücudunuzun bir parçasıdır ve siz de iyi tedavi etmelisiniz. Egzersiz yapın, iyi yiyin ve sigara ve alkolden kaçının.

7. En az haftada bir kez saçınızı şımartmaya çalışın. bu, sıcak yağ muamelesi yapmak ya da Esansiyel Yağ Asitleri (EFA’lar) almak anlamına gelir. Ayrıca mümkün olduğunca sık bir saç derisine masaj yaptırmaya çalışın. Saçlarına iyi davranırsan cevap vereceğine inan bana.

Tüm saçlarda vücudunuzda iyi bakılması gereken önemli bir kısım var. Saç bakımı için mümkün olduğunca çok zaman geçirmeye çalışın