Saç Uzatma Maskesi Nasıl Yapılır

tarafından
5
Saç Uzatma Maskesi Nasıl Yapılır

Saç uzatmak hayatın bir döneminde tüm insanların aklına gelen bir durumdur. Ancak saç uzatmak güzel olsa da saçların sağlıklı bir şekilde uzaması ve onlara doğru şekilde davranmak çok önemlidir. Bakımsız saçlar kafanızın üzerinde bir çalı topluluğu hissi yaşamanıza neden olacaktır. Sadece sacını uzatmak isteyen değil etrafınızda ki insanlarda bu durumdan rahatsız olacaklardır.

Saç uzatmayı hızlı bir şekilde yapmak isteyen, aynı zamanda saçlarının bakımını da yapmak isteyenler için çok sayıda saç uzatma maskesi bulunmaktadır. Bu maskelerden saçınıza uygun olduğunuzu düşünerek kullanabilirsiniz. Bu maskelerin nasıl hazırlandığını ve nasıl uygulandığı hakkında genel bir bilgi aktarmaya çalışacağız.

Saç Maskeleri

Hint Yağıyla Saç Uzatma Maskesi

Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olmak isteyenler için Hint yapı ile hazırlanan maske tavsiye edilmektedir. Bu maskenin içerisinde Hint Yağı(2 Çorba Kaşığı), Bal(1 Çorba Kaşığı) ve 1 adet yumurta yer alacaktır. Hint Yağı’nın içinde bulunan yüksek PH saç derisinin güçlenmesine ve saçların uyarılarak hızlı çıkmasına yardım etmektedir.

Maskenin hazırlanışı saymış olduğumuz malzemelerin geniş bir kapta karıştırılması ile yapılmaktadır. Karıştırma işlemini ahşap aletlerde yapmak tavsiye edilmektedir. Hazırlamış olduğunuz maskeyi saç diplerinden başlayarak tüm saçlarınıza sürmeye özen gösterir. Sürme işlemi bittikten sonra belirli bir süre saç diplerinize masaj yaparak bu karışımı derinlere nüfus etmesini sağlamalısınız. Yarım saat bekledikten sonra yıkayabilir ya da iyi sonuç almak için iki saate kadar bekletebilirsiniz. Haftada iki kez ya da üç yapabilirsiniz.

Saç Uzatan Patates Maskesi

Patates içinde olan maddeler sayesinde saçların gür, sağlıklı ve parlak bir şekilde uzamasına yardımcı olmaktadır. Herkesin evinde olan bu besin kaynağından maske hazırlamak için evdeki malzemeler yeterli olacaktır. 5 tane Patates, tülbent ve su yeterli olacaktır.

Patatesler öncelikle iyice yıkanmalı ve ardından dikkatli bir şekilde soyulmalıdır. Küp halinde dilimlendikten sonra rende yardımıyla püre haline getirilmelidir. Kıvamına göre üzerine su ekleyebilirsiniz. Püre haline getirilen patateslerin suyunu tülbent yardımıyla alarak maskenizi hazırlayabilirsiniz.

Bir pamuk yardımıyla bu suyu saç diplerinize uygulamalısınız. Bu uygulama bittikten sonra kalan suyu saçların uçlarına dökmelisiniz. Uygulama bittikten sonra bu şekilde yarım saate kadar beklemelisiniz. Daha iyi sonuç alabilmek için bone de kullanabilirsiniz. Son olarak ılık su ile saç diplerinizden başlanarak yıkamalısınız. Haftada birkaç uygulayarak belirli bir süre içinde parlak ve canlı uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçları Uzatan ve Onaran Muz Maskesi

Severek yediğimiz muzu kullanarak saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatabilirsiniz. Muzun içerisinde bulunan maddeler sayesinde saçınız uzarken aynı zamanda sağlam bir yapıya da sahip olmaktadır. Bu maskeyi hazırlamak için kullanılan malzemeler ve miktarları aşağıda ki gibidir.

Muz (2 adet), Hindistan Ceviz Yağı (1 Yemek Kaşığı), Zeytinyağı (1 Yemek Kaşığı), Bal (1 Yemek Kaşığı)’dır. Bu malzemeler ile maske hazırlanacaktır. Öncelikle muzlar dilimlenmelidir. Dilimleme işlemi bittikten sonra büyük bir kaseye alınıp diğer malzemeler üzerine eklenmelidir. Bir kaşık yardımıyla pürüz olmayacak seviyeye kadar iyice karıştırılmalıdır. Karıştırma bittikten sonra dikkatli bir şekilde ve fazla saçları yormadan parmak uçlarınızı kullanarak saç diplerinize uygulamalısınız.

Bu işlemi 3-4 dakika kadar uyguladıktan sonra bir tarak yardımıyla saçlarınızı tarayın. Tarama işlemi bittikten sonra 20 ile 25 dakika saçınızı bu şekilde bekletin. Bu süre geçtikten sonra ılık su yardımıyla isterseniz şampuan kullanarak saçlarınızı temizlemelisiniz. İyi sonuç olmak için olgun muzları kullanmaya özen göstermek gerekiyor.